Bicortical (Bikortikal) İmplant

Bicortical İmplant Nedir?
Bicortical İmplant sistemi yapı itibariyle özel geliştirilmiş olup en büyük avantajı 3 gün gibi bir sürede güvenli bir şekilde implantların üstüne kalıcı porselen konulmasını sağlamaktadır. Özellikle kısıtlı vakti olan ve estetik olarak bir an önce kalıcı dişlere kavuşmak isteyen hastaların tercih ettiği yöntemdir. 
Her ne kadar yurt dışında yaygın olarak güvenle kullanılsa da şu anda ülkemizde bu sistemi başarıyla uygulayan az sayıda çene cerrahı mevcuttur.
Bicortical (Bikortikal) İmplant tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Robotik (Navigasyonlu) Implant Nedir?
Yapılan araştırmalar ve istatistikler gösteriyor ki toplumumuzda  özellikle ağız bakımına özenin düşük olmasından kaynaklı gencinden yaşlısına herkesin bir dönemde implant tedavisine ihtiyacı olmaktadır. İmplant tedavisi güvenilirliğini çok uzun yıllar yapılan araştırmalar, ar-ge çalışmaları ve geriye dönük hasta takipleri ile kanıtlamıştır. Gerek daha rahat çiğneme, komşu dişlere zarar vermeme gibi nedenlerle köprüye oranla aslında ilk tercih implant olmaktadır. 
Fakat unutulmaması gereken en önemli nokta ise implant tedavisinin başarısı, üzerine yapılan kron porselen ile doğru orantılıdır. İmplant ne kadar başarılı uygulanırsa uygulansın, yanlış veya eksik protez planlaması, implantı yerleştirirken gerçekleşicek en ufak bir milimetrik kayma, üstüne yerleştirilen porselenlerin hem fonksiyonel olarak sunacağı hizmeti, hem ömrünü hem de gülüş simetrisini etkileyecektir.
İşte bu noktada robotik implantoloji bütün endişelerimizin ve el hassasiyetinden doğabilecek olası sapmaların önüne geçiyor.


Abutment Nedir?

Abutment dediğimiz parça implantların üzerine porselen kaplamanın yerleşmesini sağlayan 'Yapay Kesik Diş Formu'dur. İmplant yapımını takiben iyileşme süresi sonrasında abutmentlar implanta yerleştirilir ve bunun üzerinden alınan ölçülerle porselen diş üretilir.
Custom abutment ise bu yapay kesik diş formlarının tamamiyle yapılan implant/diş ve damak bölgesine özel ölçülerle üretilmesidir. Normalde implant firmaları bu abutmentları tamamen standart tektip üretir hizmete sunarlar. Kişiye özel üretimi satılan implant sayısı itibari ile mümkün değildir. Çünkü implant yapımı sonrasında ölçülendirilip özel cihazlar ve özel bir ekip tarafından koordine edilmelidir.

Neden Kişiye Özel Abutment?

Standart abutmentlar tektiptir. Fakat ağzımızdaki dişlerin ve damak birleşme noktalarının hiçbiri birbirine benzer değildir. Ayrıca bu her hasta için yine farklıdır. Bu nedenle custom yani kişiye ve diş bölgesine özel implant yapımı estetik için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca yine implantın sağlığı ve ömrü açısından da custom abutment büyük avantajlar sağlamaktadır. Damak yapısına ve implanta tam oturan özelliği sayesinde estetik olarak görünümümüzü koruduğu gibi, yemek artıklarının boşluk bulup kaçmasını engellemekte, hem implanbtın ömrünü korumakta hem de bu yemek artıklarından kaynaklanabilecek ağız kokusunun da önüne geçmektedir.
Custom abutment seçiminde dikkat etmemiz gereken bunu yapacak olan firmanın deneyimi ve altyapısıdır. 

Randevu Almak Icin Arayin!
Randevu Telefon: 0216 577 25 00