Sinüs Lift

Sinüs greftleme operasyonlarında hastanın kendi kemiği ya da kemiğe dönüşebilen malzemeler kullanılmaktadır. Üst çene kemiği yani sağ ve sol bölümlerinin içersinde “sinüs” adı verilen boşluklar bulunur. Bu da sinüs altında kalan dişsiz bölgelere implant yapılmasını engelleyebilir.


Sinüs, cerrah tarafından sinüs boşluğunu doldurup daha sonra ağız yüksekliğine indirgenerek yapılacak proteze yer temin edilir.
Sinüs liftingin iki çeşidi bulunmaktadır.

Üst çene kemiği yani bölümlerinin içersinde sinüs adı verilen boşluklar vardır. Bu boşluklar özellikle diş kayıplarından sonra hava basıncı etkisi ile hacmen genişleyebilirler. Bu da sinüs altında kalan dişsiz bölgelere implant yapılmasını engelleyebilir. Direkt sinüs kaldırma işleminde vestibülde kare şeklinde kemik duvarı üstten inceltilip diğer üç taraftan mukozaya kadar kesildikten sonra, sinüs mukozası yukarıya doğru hareketlendirilip kemik duvar içeriye döndürülür, tabana destekleyici bir madde yerleştirilir.

Dişsiz maksillalarda arka bölgeyi kaplayan geniş hacimli maksiller sinüs, vertikal yükseklik yeterli olmadığı için endeosseoz bir implant yerleştirilmesine mani olabilir. Böyle bir durumda bu vertikal boyu kemik ilavesi ile yükseltmek veya sinüs tabanını yukarıya kaldırmak gerekir.

Sinüs lifting kemik desteklenerek yükseltilir ve implantları yerleştirmeye zemin hazırlar.

Randevu Almak Icin Arayin!
Randevu Telefon: 0216 577 25 00